Blog

Catering – restauracja na wynos

Dla tych, którzy nie mają czasu na wyjście do restauracji lub chcieliby podać w swoim domu gościom coś pysznego, z pomocą przychodzą gotowe rozwiązania. Jednym z nich jest catering czyli dowiezienie na wskazany adres gotowych dań. Catering może przybierać różne formy, w zależności od potrzeb. Dzięki temu z usług cateringowych możemy skorzystać, zarówno chcąc zamówić do domu wykwintne dania, czy kanapki na przyjęcie firmowe. Usługi cateringowe świadczy niewiele restauracji, ale za to jest wiele firm, które specjalizują się wyłącznie w przygotowaniu i dowożeniu jedzenia. O najczęstszych formach cateringu przeczytacie poniżej.

Catering dietetyczny

To rozwiązanie dedykowane osobom, które chcą dzięki zmianie diety zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Catering dostarcza zestaw dietetycznych posiłków na cały dzień. W zależności od preferencji zamawiającego można wybrać zestawy z określoną dobową liczbą kalorii. Ta forma jedzenia nazywana jest również często dietą pudełkową, ponieważ każdy posiłek (jest ich pięć) znajduje się w osobnym pudełku.

Catering na imprezy firmowe

Tu można wybrać w zależności od charakteru firmowego spotkania dowolny zestaw jedzenia. Począwszy od kanapek, po dania obiadowe.

Catering na imprezy domowe

Z usług cateringowych możemy skorzystać również na imprezach domowych. Nie zawsze zapraszając gości mamy odpowiednie umiejętności, by przygotować bardziej wymyślne dania. Inną przeszkodą może być brak czasu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się zamówienie gotowych potraw.

Catering dla singli

Także osoby, które są singlami i nie mają ochoty przygotowywać posiłków tylko dla siebie, a chcą jeść różnorodnie mogą skorzystać z cateringu. Firma codziennie rano dowiezie zestaw dań na cały dzień.

Słodki catering

Przygotowanie słodkości czy tak zwanych słodkich bufetów to również opcja na catering. Firmy, które dostarczają ciasta i ciasteczka dysponują również pięknymi serwisami do ich podania. Jest nie tylko pysznie, ale również elegancko.

Catering to obecnie jeden z interesujących sposobów na jedzenie. Niestety jego cena nie jest zbyt niska, w związku z czym nie dla każdego jest to opcja na długoterminowy sposób odżywiania się. Tym niemniej warto rozważyć tę możliwość przy organizacji różnego rodzaju spotkań czy imprez. Należy także zaznaczyć, że firmy cateringowe oferują również wypożyczenie zastawy stołowej.

appdev