Blog

Czy do lokalu gastronomicznego wypada przyjść z psem?

Restauracja czy kawiarnia kojarzą nam się z miejscem odpoczynku, dobrego jedzenia, pysznej kawy i relaksu. Szczególnie do pobliskich kawiarni lubimy wpaść przy okazji spaceru. Czy jednak można zabrać ze sobą psa?

Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. W wielu krajach europejskich przebywanie z psem w restauracji, kawiarni czy jakimkolwiek innym lokalu gastronomicznym jest jak najbardziej dozwolone. Ważne, żeby pies nie był zbyt duży, nie pachniał nieprzyjemnie, generalnie był grzeczny i ułożony. We włoskich lokalach to standard. Do stolika zostanie podana nawet miseczka z wodą czy psią karmą. W Polsce jest…różnie.

Do większości lokali gastronomicznych nie wolno wprowadzać psów, ani żadnych innych zwierząt. Istnieją jednak wyjątki dopuszczające towarzystwo czworonogów. Informacje o tym znajdują się przy wejściu do lokalu oraz na internetowym profilu. Zdaje się, że lokali (także sklepów i hoteli) przyjmujących gości z czworonogami będzie coraz więcej, gdyż coraz więcej osób decyduje się na posiadanie jednej z miniaturowych ras. To jeszcze nie koniec, w Polsce funkcjonują restauracje dla zwierząt, w których to właściciele towarzyszą swoim pupilom.

Decydując się na zabranie ze sobą psa, pamiętajmy o komforcie innych gości. Jeśli nasz piesek ma problem z czystością czy posłuszeństwem, zdecydujmy się na pozostawienie go w domu. Zaoszczędzi to nerwów i nam i psu.

appdev